Arkadaşlık sitelerinde erkek davranışları!

 


Arkadaşlık uygulamalarındaki erkeklerin kızlara bakış açısı bu yazıdakiler gibi mi? Erkekler ve kızlara istinaden

Çoğu kişisinin konuşmaya bile imtina ettiği, utandığı bir konudur arkadaşlık siteleri ve benzeri çöpçatan uygulamaları ile haşır neşir olma meselesi... Aslında hiç utanılacak bir şey değil! Ama hani kişinin niyeti belli olunca, utanması, konu hakkında konuşmaya çekinmesi de normal. Kimse bu arkadaşlık sitelerine partner aramak için üye olduğunu da kolay kolay itiraf etmez. Özellikle erkekler, arkadaşlık sitelerinde kendileri olmak konusunda daha yalancıdır. ('Kötüsü olmasında' erkektir işte! ayran gönüllüdür!!! deyip geçmek olsun ihtimallerimiz. Hani hırlısı hırsızı olmasın o bakımdan)

Erkekler imajları zedelensin de istemezler. Birlikte olacak partnerlerinin olmadığı gerçeğini, ve sürekli arkadaşlık siteleri ile başka partner arayışında olduklarını başkaları bilsin istemezler. Kız arkadaşı olmayan biri olmak diye bişi varya hı hı, işte o mesele ;) İşin garibi, erkeklerin çoğunun, ayran gönüllü olmalarından ötürü de kız arkadaşları olmuyor zaten. E diyorum ya dertleri aşk veya ciddi bir ilişki değil ki; Bir kaç gün önce tv'de prof.'lardan birinden duyduğum şu cümleye çok takıldım: ''Aşk yenilenebilir ama sürdürülemez, ama yetinmek, karar vermek dur demek gerekiyor'' muş ünlü profesörün söylediğine göre. Başlı başına bir tartışma konusu diyorum, o yüzden özetle şuraya bağlamak adına erkeklere şunu diyorum: yetinin yani siz de artık bir kişiyle! Bu arayış nereye kadar? Sonu yok ki!

Erkekler ayrıca bu arkadaşlık siteleri ile biriyle tanışınca da "ben öyle çok takılmıyorum, öyle ayda yılda bir" diyerek aslında bu uygulamalara daha sık giriş yaptıklarını hep saklarlar. E tabi arkadaşlık sitelerinden beklentinin, istisnaların yanı sıra, başka ne için kullanıldığı da ortaya çıkıyor.  E tabi bu yüzde yüz bir genelleme değil ama yazımız çoğunlukla daha çok cinselliğine düşkün olan erkeklere hitap ettiği için, daha açık olmayı tercih ediyorum. Genel olarak erkeklerin, ciddi düşüneceği bir arayışları olmadığı ve çoğu erkeğin kısa süreli zevkine eşlik edecek bir seks partneri aradığı kanısı daha yaygın olsa da, bu kesin bir bilgi değil, keza araştırmalar farklılık gösteriyor. E erkekleri tanıyor işte kadınlar :)

Üstüne üstlük, arkadaşlık sitelerine, 'evlenilecek kadın' değil, 'eğlenilecek kadın' olur ön yargısıyla yaklaşırlar! Elbette istisnalar hiç bir zaman kaideyi bozmaz ve nikahına alan da çıkar, orası belli olmaz, 5 parmağın 5 i bir olsaydı, hatta anlatmaya çalıştığım tüm olasılıklar tam doğrular olsaydı vay dünyanın haline... Five fingers are not the same diyeyim bare :)

Erkek zihniyetinin geneline bakacak olursak, ilk hedef nikahına alacak kadın değil, cinsel ihtiyaçlarını görecek bir kadın bulmayı istedikleri düşüncesi, kadınların çoğunun inanmayı tercih ettiği ilk opsiyonlardan biri. E yani tabi herkes özgür. Ama yani bizim ülkemizde, kültürümüzde öyle her kız her önüne gelenle birliktelik yaşıyor diyemeyiz!. Hani bu durum  Avrupa'da böyle değil de diyemeyiz. Orada seks daha az tabu gibi. Keza bu göreceli ve tartışmalı bir ayrıntı da orası ayrı mesele. Bizim buralarda, yani Türkiyede bir kız öyle her hoşuna gidenle hoop diye yatağa atlamıyor! Atlayabilir de zaten kastım kimsenin özel hayatına karışmak, müdahele etmek hele ki eleştirmek asla değil. Burası, bir erkeğin eline muhtaç olmayan kendi ayakları üzerinde durabilen her kadının istediği gibi hür yaşayabileceği bir ülke ve toplum.

Erkekler ayrıca böbürlenmeyi seven tiplerdir bilirsiniz. Biriyle birlikte olmayı başarı sayar tabiri caizse malı götürmek meselesi olarak erkek erkeğe makara yaparlar :) ama arkadaşlık sitelerinde partner arayan bizim kızlarımız maalesef öyle her önüne gelene yüz vermiyor. Ayrıca erkeklerimiz, iki ucu bilmem ney değnek hesabı oralarda partner arayan kadınlara da iyi gözle zaten bakmıyor! Arkadaşlık uygulamalarındaki bayan üyelerin büyük bir çoğunluğu, daha ciddi ilişkiler peşinde. E tabi erkekler kadar bazı kızlar da sadece keyfine bakabiliyor. Ve erkekler genelde bu tarz kızların peşinde olup bir de bu kızlara iyi gözle bakmazlar. Yani erkekler ilişkiler konusunda, maalesef biraz problemli olabiliyor. Arayışları konusunda net olamadıkları gibi ne istediklerini de bilemiyorlar. Elbette bu sadece erkekler için geçerli değil. Kadınlar da bazen ne istediğini bilemeyebiliyor. Kadın demek can demektir, kadın demek soy demektir... 

Şimdi elbette konuyu felsefeye bağlamayacağım. Sadece sevgili kadınlara, erkeklerle ilgili görüşlerimi iletmek istedim ;) Erkeklerde kızmasın lütfen 💖💘 Basit bir kişisel sentez bu. Her zaman şunu derim. Söz konusu insan ise sonuçlar asla hesaplanamaz. 

Bir sonraki yazımda erkeklerin trans kadınlarla birlikte olma meselesinden bahsettim ve merakla okuyacağınıza eminim. Konuya istinaden bizimle hem fikir olabilir veya bir şeyler öğrenmek için bile okuyabilirsiniz. Lütfen unutmayın, Trans kadınlar vardır ve trans kadınlar kadındır. Kadın da kadındır, ötesi olamaz. Trans kadınlara olan bakış açısı toplumsal bir meseledir ve aşılması gereklidir. Tüm taraflarıyla ele aldığım yazı alttaki linkte.

https://www.lgbtarkadaslik.com/2021/01/Trans-kadinlarla-evlenmek.html

Yorum Gönderme

0 Yorumlar